Moja aktywność

Jestem człowiekiem aktywnym. Zajmuję się wieloma sprawami mającymi wymiar społeczny, większość z nich jest związana z finansami, nowoczesnymi usługami dla biznesu, kapitałem ludzkim oraz edukacją dla przyszłości, czyli obszarami, w których jestem ekspertem. Pełnienie odpowiedzialnej funkcji i pozycja w świecie biznesu nie tylko mnie do tego upoważnia, ale też w moim pojęciu zobowiązuje.

Pełniąc funkcję wiceprezesa w jednej z globalnych korporacji robię co w mej mocy, aby nasze działania miały pozytywny wpływ na nasze otoczenia, a w szczególności na nasze miasto: Kraków.

Global Business Services.
Taką nazwę przyjął zainicjowany przeze mnie oraz profesora Jerzego Hausnera, nowy kierunek studiów dziennych (licencjat) realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie we współpracy z ponad trzydziestoma globalnymi firmami mającymi swe przedstawicielstwa w Krakowie.

Celem inicjatywy było stworzenie programy w systemie kształcenia dualnego, z udziałem przedstawicieli biznesu oraz UEK, nastawionej na rozwijanie kompetencji, które potrzebne będą na rynku pracy w najbliższej przyszłości.  Program zajęć został stworzony od podstaw przez przedstawicieli UEK oraz trzydziestu firm zaproszonych do współpracy przez Hitachi. Wykłady oraz warsztaty odbywają się po angielsku, w kampusie UEK, ale przede wszystkim w przedsiębiorstwach. Studenci są podzieleni na grupy projektowe, w ramach, których zdobywają praktyczne umiejętności.
Kierunek, rozplanowany na trzy lata, oferowana jest studentom od 2021 roku. W październiku 2023, 3ci rok studentów (120 osób) rozpoczął studia na 'naszym’ kierunku studiów.

Inspire the Youth! Projekt edukacyjny dla uczniów technikum ekonomicznego w Wieliczce
Kwestia kształcenia kadr dla międzynarodowych centrów usług biznesowych jest sprawą bardzo ważną – w tej chwili w tej branży pracuje w Krakowie już 100 000 osób. Ja traktuję ją jako jeden z priorytetów i dlatego w imieniu swojej firmy Hitachi nawiązałem współpracę z technikum ekonomicznym działającym w ramach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz 1szym Zespołem Szkół Ekonomicznych w Krakowie.
W ramach współpracy organizujemy wykłady o naszej branży, prowadzimy zajęcia z międzynarodowych standardów rachunkowości jak i z systemu księgowe Oracle, warsztaty z planowania kariery, pisania CV. Uczniowie odwiedzają naszą firmę, korzystają z płatnych praktyk i staży, uczą się przy naszym wsparciu języka angielskiego w wersji biznesowej. Jeśli nawzajem wyrażamy taką chęć, uczniowie, po zakończeniu nauki w technikum, podejmują u nas pracę, w trakcie której mogą studiować zaocznie na nasz koszt. Jak na razie jesteśmy jedynym centrum usług biznesowych w Krakowie, który na taką skalę współpracuje ze szkołami średnimi.

Jestem również członkiem Rady Uczelni Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego jak i należę do Kapituły Biznesu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jako ekspert Think Tanku Polska2050 jestem współautorem programu na gospodarkę oraz programu „Edykacja Dla Przyszłości”.

Mam przyjemność zabierać głos podczas debat oraz wystąpień dotyczących kształcenia kompetencji przyszłości.

W grudniu 2023, po 20tu latach zbierania ciekawych doświadczeń, uznałem, że to jest właściwy moment, aby w pełni zacząć je wykorzystywać dla Krakowa i jego mieszkańców, a nie tylko przy okazji mojej pracy.  Postanowiłem odejść z globalnej korporacji (z końcem kwietnia 2024)  i zaangażować się na 100% na rzecz naszego miasta.

Zdecydowałem zatem dołączyć do zespołu Łukasza Gibały – aby razem z nim i z jego ekipą zmieniać oblicze Krakowa, gdy zostanie jego prezydentem. Bez partyjnych naleciałości i z masą ludzi takich jak ja, posiadających kompetencje i pasję do działania.

Szczegóły mych działań/aktywności zamieszczam na podstronie Aktualności/Wydarzenia